logo

Wielospecjalistyczna opieka nad pacjentem i jego rodziną

Turnusy terapeutyczne (ferie zimowe, wakacje)

W okresie wakacji letnich zapraszamy na TURNUS REHABILITACYJNY

Dla kogo?

Oferta jest skierowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwoju w tym z autyzmem, deficytami komunikacji społecznej, rozwoju mowy i / lub zaburzeniami przetwarzania sensorycznego (integracji sensorycznej). W ramach Turnusu Rehabilitacyjnego proponujemy 25 godzin terapii. Zajęcia będą się odbywały codziennie od poniedziałku do piątku.

Plan zajęć

Plan zajęć obejmuje codziennie 2 godziny (2 x 50 min) terapii logopedycznej, 2 godziny (2 x 50 min) terapii psychologicznej i/lub pedagogicznej – indywidualnej i/lub grupowej ukierunkowanej na poprawę relacji społecznych i samodzielność (z naciskiem na samoobsługę) oraz 1 godzinę (50 min) fizjoterapii z elementami SI.

Efekty terapii

Dzięki intensywnej, systematycznej, prowadzonej w jednorodnym wzorcu rehabilitacji mamy szansę uzyskać poprawę zdolności komunikacyjnych – praca logopedyczna, „stoliczkowa” będzie w tym samym dniu utrwalana w relacjach społecznych (poprzez ukierunkowaną pracę w małych grupach) oraz wzmacniana dzięki pracy z ciałem, stymulacji wielozmysłowych na zajęciach fizjoterapeutycznych.