lic. Sebastian Niemczyk

FIZJOTERAPEUTA

W 2017 roku ukończyłem pierwszy stopień studiów fizjoterapeutycznych na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Już w trakcie nauki wiedziałem że chcę pracować z dziećmi, dlatego większość praktyk studenckich odbyłem w ośrodku zajmującym się rehabilitacją dziecięcą.Również od 2017 roku pracowałem w Samodzielnym Ośrodku Rehabilitacyjno-Oświatowym w Katowicach gdzie do moich pacjentów należały dzieci z różnego rodzaju wadami postawy, mózgowym porażeniem dziecięcym, wadami genetycznymi (m.in. choroba Duchenne’a, zespół Downa), FASD, zaburzeniami integracji sensorycznej, zespołem Aspergera oraz z autyzmem dziecięcym. Od połowy 2018 roku również współpracowałem z Centrum Wspomagania Rozwoju PERSEVERE.

Jestem typem człowieka który nie może usiedzieć w miejscu, od przedszkola brałem udział w różnych zawodach sportowych jednak największą część życia poświęciłem trenując hokej na lodzie, gdzie tak naprawdę dowiedziałem się o istnieniu zawodu fizjoterapeuty.
W związku z moją pasją jaką jest sport staram się również zachęcić moich podopiecznych do aktywnego spędzania czasu. Mając na względzie słowa doktora W.Oczko „Ruch zastąpi prawie każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu”.

Aktualnie jestem studentem drugiego stopnia fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz na początku 2019 roku ukończyłem naukę na studiach podyplomowych z przygotowania pedagogicznego.

W wolnych chwilach czytam książki, biegam po parku, jeżdżę na rolkach lub podróżuję.