mgr Pyrak Joanna

Psycholog, psychoterapeuta

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Śląskim. Ukończyłam całościowe szkolenie w zakresie psychoterapii atestowane przez zarząd Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jestem także asystentem psychodramy. Posiadam też kwalifikacje pedagogiczne, ukończyłam szkolenie EEG-Biofeedback I stopnia. Posiada certyfikat z wykorzystywania narzędzia ADOS-2 w diagnostyce klinicznej.
Pracuje zarówno z dorosłymi jak i młodzieżą oraz dziećmi.
Doświadczenie zawodowe nabywałam m.in.w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, w placówkach oświatowych, sądzie oraz Centrum Zdrowia Psychicznego „FENIKS”. „Odbyłam 8-miesięczny staż kliniczny w Zakładzie Terapii Rodzin i Psychosomatyki w Katedrze Psychiatrii UJ CM”
W psychoterapii najbliższy jest mi nurt psychodynamiczny, który integruję z elementami psychodramy oraz poznawczo-behawioralnymi. Swój warsztat pracy poddaje regularnej superwizji.
Moje zainteresowania zawodowe koncentrują się przede wszystkim wokół diagnostyki dzieci i młodzieży oraz pracy terapeutycznej z pacjentami ze spektrum autyzmu, z schizofrenią, zaburzeniami osobowości. Ciekawi mnie psychosomatyka, neuropsychologia i terapia par.
O terapii myślę jako o podróży, w której można przyglądać się sobie z różnych perspektyw po drodze napotykając sporo niespodzianek.